خانه / اخبار سوارکاری / سیر تکاملی اسب ها – قسمت سوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

سیر تکاملی اسب ها – قسمت سوم

سیر تکاملی اسب ها – قسمت سوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – سیر تکاملی اسب ها – قسمت سوم

شواهد باستان شناسی نشان می دهد که اهلی کردن اسب ها تقریباً 6000 سال پیش در اراضی جلگه ای در شمال دریای سیاه از اوکراین تا قزاقستان رخ داده است. علیرغم مطالعه فشرده در مدت زمان طولانی، سؤالات بسیاری در مورد رشد اولیه گونه ها به دلیل اهلی شدن آن ها باقی مانده است. یک سوال مهم این است که آیا اهلی کردن به یک مکان واحد محدود شده است یا در مناطق متعدد رخ داده است. از تکنیک های ژنتیکی مدرن برای پاسخ به این سؤالات استفاده شده است ، اما مناطق مختلف ژنوم اسب (یعنی توالی کامل اسید نوکلئیک کد ژنتیکی اسب) پاسخ های متفاوتی داده اند.

نتایج مطالعات DNA میتوکندری (mtDNA) ، که فقط از مادر به ارث می رسد ، تنوع زیادی را در بین آن ها نشان داده و از این ایده که اسب های وحشی از بسیاری از مناطق مختلف جغرافیایی به اسب اهلی رسیده اند، بسیار حمایت کرده است.

داده های mtDNA همچنین نشان داد که اسب مدرن آمیزه ای از خاندان های باستانی است که همه ی آن ها را می توان به “مادری اجدادی” که 130،000 تا 160،000 سال پیش زندگی می کرد ، ربط داد. بنابراین ، هیچ نشان واضحی از mtDNA برای نژادهای اسب امروزی وجود ندارد.

مطالعات دیگری که سایر قسمت های DNA را مورد بررسی قرار داده ، تنوع ژنتیکی بالایی را در اسب ها نشان داده است که مطابق با نتایج mtDNA است. تحقیقات در اواخر قرن بیست و یکم نشان داد که به نظر می رسد در شبه جزیره ایبری (منطقه حاوی اسپانیا و پرتغال) اهلی کردن مستقلی وجود داشته است، که به عنوان پناهگاه برای بسیاری از گونه ها، از جمله اسب ها، در طول یخبندان های پلیستوسن و هولوسن استفاده شده است. . علاوه بر این ، شواهد نشان می دهد که انسان اسب های اهلی را در اوراسیای غربی آزاد می کند و جمعیت اهلی با وحشی می آمیزد که باعث افزایش تنوع ژنتیکی اسب های اهلی می شود. بر اساس آنالیزهای ژنتیکی مدرن ، پاسخ به سؤالاتی که در مورد اهلی کردن اسب وجود دارد این است که اسب دارای اجداد متنوعی است و بیش از یک منطقه و زمان برای اهلی کردن وجود داشته است و این که اسب های اهلی در طول تاریخ اهلی کردنشان به طور گسترده ای در هم تنیده شده اند.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

کنت فارینگتون و آستریا قهرمان فینال فستیوال سوارکاری گریت لیگ،*CSI 3

کنت فارینگتون و آستریا قهرمان فینال فستیوال سوارکاری گریت لیک،*CSI 3 مادیون_مرجع اخبار سوارکاری کنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *