خانه / اخبار سوارکاری / سیر تکاملی اسب ها – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

سیر تکاملی اسب ها – قسمت دوم

سیر تکاملی اسب ها – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – سیر تکاملی اسب ها – قسمت دوم

این یک شاخه ی متفاوت بود که از میوهیپوس به اسب مدرن منتهی شد. اولین نماینده این خط، پاراهیپوس ، در اوایل میوسن ظاهر شد. پاراهیپوس و فرزندانش دقیقاً دندانهایشان با خوردن چمن تطبیق داشتند. در این زمان چمن ها در سراسر دشت های آمریکای شمالی رشد کردندو غذای وسیعی را به پاراهیپوس دادند. چمن یک ماده غذایی بسیار خشن تر از برگ های شیرین است و به نوع دیگری از ساختار دندان نیاز دارد. سازگاری در دستگاه گوارش نیز باید اتفاق افتاده باشد، اما اندامهای دستگاه گوارش در نمونه های فسیلی حفظ نشده اند.

تغییرات دندانی به مرور در Merychippus ، در دوره ی میوسن میانی و اواخر آن تکامل یافت. Merychippus حتماً شبیه پونی امروزی بوده است. این اسبها نسبتاً بزرگ بوده و قامت آن ها در حدود 10h (101.6 سانتی متر یا 40 اینچ) بوده، و جمجمه ی آن شبیه به اسب امروزی بوده است. استخوان های بلند پا نیز جزو ویژگی های او بوده است. این ساختار در کلیه اسب های امروزی حفظ شده است.

Merychippus در اواخر میوسن خطوط تکاملی متعددی به وجود آورد. بیشتر آن ها، از جمله Hipparion ، Neohipparion و Nannippus ، سم سه قسمتی اجداد خود را حفظ کردند. با این حال ، یک شاخه به نام Pliohippus ، دارای سم تک قسمتی بودند. فسیل های Pliohippus مربوط به دوره ی پلیوسن اولیه و میانی در آمریکای شمالی یافت شده (دوره پلیوسن از حدود 5.3 میلیون تا 2.6 میلیون سال پیش به طول انجامید).

Equus – که کلیه اسب های امروزی از جمله اسب ها، الاغها و گورخرها متعلق به آن است، از Pliohippus حدود 4 میلیون تا 4.5 میلیون سال پیش در دوران پلیوسن تکامل یافته است. Equus در سرزمین آمریکای شمالی در سراسر پلیستوسن رشد یافت، اما پس از آن، در حدود 10،000 تا 8000 سال پیش، از آمریکای شمالی و جنوبی ناپدید شد. محققان توضیحات مختلفی در مورد این ناپدید شدن ارائه داده اند، از جمله ظهور بیماری های ویرانگر یا ورود جمعیت های انسانی (که احتمالاً اسب را برای غذا شکار می کردند). علیرغم این گمانه زنی ها ، دلایل انقراض Equus در دنیای جدید نامشخص است.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

لیست غذایی اسب ها

لیست غذایی اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – لیست غذایی اسب ها لیستی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *