خانه / اخبار سوارکاری / سیر تکاملی اسب ها – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

سیر تکاملی اسب ها – قسمت اول

سیر تکاملی اسب ها – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – سیر تکاملی اسب ها – قسمت اول

تکامل اسب در شاخه ی دیرینه شناسی مستندترین مطلب است. تاریخچه ی خانواده ی اسب ها، Equidae ، در دوره ائوسن آغاز شده، که از حدود 56 میلیون تا 33.9 میلیون سال پیش ادامه داشت.
در ابتدا ائوسن اولین اجداد اسب به وجود آمد، پستاندار چرنده ای که به عنوان Hyracotherium شناخته می شد اما معمولاً Eohippus  نامیده می شود. فسیل های Eohippus که هم در آمریکای شمالی و هم در اروپا یافت شده است، حیواناتی را نشان می دهد که قامتی در حدود  4.2h تا 5h(42.7 تا 50.8 سانتی متر یا 16.8 تا 20 اینچ) داشته و در مقایسه با اسب امروزی رنگ پریده تر و دارای قوسی به پشت بوده است.
دندان های آن ها نیز با دندانهای اسب امروزی تفاوت زیادی داشته و فرم سم ها به شکل سم های یک پارچه ی امروزی نبوده است، تفاوت در شکل پوزه و جمجمه را نیز باید به این موارد افزود. در حقیقت اویپوس آنقدر بی شباهت به اسب های امروزی است که رابطه ی تکاملی آن با اسب های امروزی در ابتدا غیرقابل باور بود. دیری نگذشت که دیرینه شناسان فسیل هایی از اسب های بعدی منقرض شده را کشف کردند که پیوند به اویپوس و اسب های امروزی را روشن کرد.
شکل زیر روند تکاملی اوپیوس تا اسب امروزی را نشان می دهد:
علاوه بر این ، Eohippus بسیاری از شاخه های در حال انقراض خانواده ی اسب ها را به وجود آورد، که برخی از آن ها تفاوت چشمگیری با نسل منتهی به اسب های امروزی داشتند.
فسیل های Eohippus به طور عمده در آمریکای شمالی یافت شده است. بقایای ائوسن، تغییرات مهم تکاملی در وضع دندان ها داشتند. Orohippus، در نسل ائوسن میانی و اپییپوس، در اواخر ائوسن ، از نظر اندازه و ساختار شباهت زیادی به Eohippus داشتند.
فسیل های Mesohippus ، جد مهم بعدی اسب امروزی، در الیگوسن اولیه و میانی در آمریکای شمالی یافت می شود (دوره الیگوسن از حدود 33.9 میلیون تا 23 میلیون سال پیش به طول انجامید). این گونه نسبت به اجداد ائوسن خود بسیار بیشتر شبیه اسب بوده یعنی بزرگتر بوده (به طور متوسط حدود 6h(61 سانتی متر یا 24 اینچ قد)). پوزه muzzlelike بوده؛ و پاها طولانی تر و باریک تر بود.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

لیست غذایی اسب ها

لیست غذایی اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – لیست غذایی اسب ها لیستی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *