خانه / اخبار سوارکاری / روشنایی اصطبل
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

روشنایی اصطبل

روشنایی اصطبل

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – روشنایی اصطبل

اصطبل های روشن برای افرادی که باید در آنجا کار کنند و اسب هایی که در آنجا زندگی می کنند، مناسب است. نه تنها باید اصطبل و انبار و همینطور راهرو ها روشن باشند بلکه باید پنجره هایی هم برای نور آفتاب در نظر گرفته شود. سیستم های الکتریکی باید چک شوند. ایمنی برای سیستم روشنایی الکتریکی ضروری است.

شما باید یک پانل الکتریکی بزرگ داشته باشید تا علاوه بر روشنایی و برق، برق سیستم گرمایی و آب را نیز تامین کند. اگر اصطبل شما این سیستم را ندارد می توانید با اضافه کردن یک پانل بزرگتر نیازهای اصطبل خود را برآورده کنید.

لامپ ها

گزینه های زیادی وجود دارد که بسته به نوع روشنایی می تواند در یک انبار نصب شود. هر چه را انتخاب می کنید، آنها باید خیلی داغ نشوند. برخی از انواع چراغ ها مانند لامپ های هالوژن و لامپ های خورشیدی می توانند مقدار زیادی گرما تولید کنند که در برخی موارد می تواند خطر آتش سوزی داشته باشد. لامپ های فلورسنت مناسب هستند. اگر شما جایی زندگی می کنید که  بسیار سرد می شود، آنها می توانند مدت زمان طولانی روشن بمانند.

همه لامپ ها باید محصور شوند تا اسب ها نتوانند به آنها ضربه بزنند یا آنها را دستکاری کنند. قفس های لامپ می توانند از دسترسی اسب جلوگیری کنند اما اگر لامپ بترکد خرد شیشه هایش به زمین می ریزد و خطرناک است. شیشه های Shatterproof ممکن است کمی گرانتر باشند، اما یک گزینه ایمن تر هستند. سوییچ ها باید صنعتی باشند و مناسب برای دسترسی انسان و خارج از دسترس اسب ها. همه ی پریز ها باید GFIC باشند و همراه با سوییچ ها ضد رطوبت باشند.

سیم کشی

تمام سیم کشی ها باید ضد جوندگان باشند. روکش های مخصوص برای این سیم کشی ها وجو دارد.

روشنایی بیرون

علاوه بر داخل اصطبل شما باید برای محوطه ی بیرونی نیز روشنایی طراحی کنید. سنسورهای حرکتی برای اینکار مناسب است.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

کارل کوک برنده مسابقات گرند پریکس دو ستاره اسپلیت راک شد

کارل کوک برنده مسابقات گرند پریکس دو ستاره اسپلیت راک شد مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *