خانه / اخبار سوارکاری / راهنمایی برای اسب سواری ایمن
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

راهنمایی برای اسب سواری ایمن

راهنمایی برای اسب سواری ایمن

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – راهنمایی برای اسب سواری ایمن

اسب سواری ورزشی خطرناک است. با توجه به سرعت، ارتفاع و غیر قابل پیش بینی بودن یک اسب، همراه با موانع در عرصه ها، حلقه ها و مسیرهای پیاده روی، سوارکاری یکی از خطرناک ترین ورزش ها است. از لحاظ آماری، احتمال داشتن تصادف در سوارکاری نسبت به موتورسیکلت، بیشتر است. امن ترین راه برای یادگیری سوارکاری، یک مربی با تجربه در مدرسه ای آرام است. اینکه به طور انحصاری با خواندن یک کتاب، دیدن یک ویدیو یا جستجو از طریق یک وبسایت سواری را یاد بگیرید یک ایده ی خوب نیست. یک مربی می تواند مهارت های سواری بی نظیری مانند توقف و چرخاندن و نحوه انتقال بین راه رفتن و یورتمه رفتن را یاد بدهد. مربیان می توانند قبل از شروع کار عادت های بد را متوقف کنند و از اشتباهات خطرناکی که باعث آسیب دیدن اسب، سوار و تماشاگر می شوند جلوگیری کنند. با این دستورالعمل های اساسی هر سواری را تا حد ممکن امن کنید.

هر فرد باید اسب مناسب برای مهارت هایش را سوار شود. سواران مبتدی باید سوار اسبهای آرام و خوب شوند که برای اشتباهات مبتدیان استفاده میشوند.

بچه های کوچک را در اطراف اسب قرار نده. بچه ها را با چگونگی عمل کردن در برابر اسب ها آموزش دهید. آنها باید بیاموزند که آرام صحبت کنند و به آرامی حرکت کنند، فاصله ای بین خود و اسب را حفظ کنند، مگر اینکه آنها به طور مستقیم با آن کار کنند. آنها همچنین باید یاد بگیرند که در هنگام سوار شدن دچار حواس پرتی نشوند.

ایمن ترین راه یادگیری سوار شدن با مربی با تجربه است. این کار باعث یادگیری سریعتر و ایمن تر می شود.

اگر سوار یک اسب جوان و یا جدید می شوید باید تحت نظارت مربی و در منطقه ای مناسب و آشنا باشد. هرچند سوار شدن مبتدیان روی اسب های جوان کار درستی نیست.

پوشیدن یک کلاه ایمنی مورد تایید ASTM . کمیته های مختلف سازمان و کمیته های ایمنی می گویند که اکثر مرگ و میر ناشی از آسیب های سر است. سواران با تجربه به اندازه بی تجربه ها در معرض آسیب های سر هستند. بعضی از آمارها نشان می دهد که سواران مجرب حتی بیشتر از مبتدیان مجروح شده اند. هر بار که سوار می شوید، کلاه را بگذارید.

در هنگام سواری حداقل به اندازه ی یک اسب بین خود و دیگران فاصله بیاندازید تا از تصادف اسب ها با یکدیگر جلوگیری کنید.

اگر اسب شما ناراحت و آشفته است سریع پیاده شوید و از روی زمین به اوضاع رسیدگی کنید.

مسابقه ندهید.

پوشیدن جلیقه حفاظتی را در نظر بگیرید. قبل از سوار شدن، تنگ اسب خود را بررسی کنید.

توقف اضطراری را بیاموزید.

یاد بگیرید که چگونه سقوط کنید، در مقاله های قبل در مورد این موضوع صحبت شده است.

پیاده شدن اضطراری را بیاموزید.

از چکمه های مخصوص استفاده کنید.

هنگامیکه می خواهید به تنهایی سواری کنید مسیر خود و زمان تقریبی بازگشت خود را به سایرین اطلاع دهید تا در صورت تاخیر بدانند چه زمانی باید نگران شوند.

سواری با یک دوست مناسب تر است. همراه خود تلفن همراه نیز داشته باشید.

از سواری کنار جاده ها بپرهیزید زیرا اکثر حوادث در این مکان ها رخ می دهد.

اینها قوانین بسیار اساسی هستند وقتی شروع میکنید، به نظر میرسد که خیلی به خاطر نیاورید، اما به سرعت در حالیکه متوجه خواهید شد چگونه اسبها فکر میکنند و یاد میگیرند، این قوانین تبدیل به عادت و ماهیت دوم خواهند شد.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

لارا کرات: یک سوارکار خوب باید شخصیت اسب ها را بشناسد

لارا کرات: یک سوارکار خوب باید شخصیت اسب ها را بشناسد مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *