خانه / اخبار سوارکاری / دوری کردن مادیان از کره اسب
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

دوری کردن مادیان از کره اسب

دوری کردن مادیان از کره اسب

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – دوری کردن مادیان از کره اسب

این موضوع خیلی معمول نیست، اما گاهی اوقات مادیان از مراقبت از کره ی خود خودداری می کند. دور شدن و نادیده گرفتن کره اسب، یک نوع دوری کردن خفیف است. اجازه ندادن به کره اسب برای شیر خوردن جدی تر است. و در بدترین موارد، بعضی از مادیان ها به کره ی خود لگد می زنند، او را گاز می گیرند و حتی دیده شده که کره ی خود را می کشند.

این رفتار در مادیان هایی که اولین بار است مادر می شوند بیشتر دیده می شود. اسب هایی که به دلیل بیماری یا جراحت چند روز از فرزندان تازه متولد شده خود جدا شده اند، مادیان هایی که به هر دلیلی در سال های قبل کره ی خود را رد کرده اند مستعد این رفتار هستند. ورم پستان نیز ممکن است موجب رد کردن کره اسب شود که بسیار دردناک است. هر مادیانی که علائم رد یا پرخاشگری نسبت به کره ی خود را دارد، باید از نظر ورم پستان کنترل شود.

شیر دادن به کره اسب در چند ساعت اول پس از تولد بسیار مهم است زیرا آغوز، مایع اولیه ی تولید شده توسط مادیان، حاوی آنتی بادی هایی است که برای سلامتی کره در هفته های اولیه زندگی بسیار مهم است. قرار دادن مادیان در پشت مانعی که به کره اسب اجازه شیر خوردن بدون لگد زدن را می دهد، یکی از راه های غلبه بر این مشکل است. در صورت عدم موفقیت، مادیان باید در صورت امکان با دست دوشیده شود تا کره بتواند آغوز را از یک بطری بخورد.

24 تا 48 ساعت اول برای شیر دادن بسیار مهم است. اگر مادیانی تمایل به پرخاشگری از خود نشان داد، مراقب باشید تا مطمئن شوید همه چیز خوب پیش می رود. نگه داشتن سر مادیان، استفاده از غذا برای حواس پرتی مادیان از تکنیک هایی است که ممکن است تا زمانی که مادیان و کره با روند شیر خوردن بیشتر آشنا شوند به آن ها کمک کند.

اگر به دلیل سابقه ی مادیان در سال های گذشته، انتظار رد شدن کره از طرف مادیان وجود دارد، مسئولان می توانند از دامپزشک کمک بخواهند. استفاده از داروهای آرام بخش ملایم مانند آسپرومازین یا رزرپین برای کاهش پرخاشگری، موفق بوده است. Regumate® داروی دیگری است که در برخی موارد به این موضوع کمک کرده است. مسکن هایی مانند flunixin meglumine یا فنیل بوتازون می تواند باعث کاهش ناراحتی یا درد به دلیل تورم پستان شود. در صورت وجود التهاب یا عفونت جدی غدد پستانی، تشخیص و درمان دامپزشکی مورد نیاز است.

در صورت عدم موفقیت ناچار به استفاده از مادیان پرستار هستید و در صورت نبود آن باید با شیشه کره اسب را تغذیه کنید که نیازمند وقت و هزینه ی بسیار است.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *