خانه / اخبار سوارکاری / دستگاه گوارش اسب – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

دستگاه گوارش اسب – قسمت دوم

دستگاه گوارش اسب – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – دستگاه گوارش اسب – قسمت دوم

از مری، علوفه به سمت معده حرکت می کند. شکم اسب تقریباً 4 گالن گنجایش دارد و از نظر اندازه از سایر گونه های دام کوچکتر است. معده اسید هیدروکلریک (HCL) و آنزیم های خاص ترشح می کند. تولید HCL مداوم است و می تواند در ایجاد زخم معده در اسب هایی که به درستی تغذیه نمی شوند ، نقش داشته باشد. به یاد داشته باشید، اسب ها برای چرای 12 تا 18 ساعت در روز طراحی شده اند! در روده کوچک  بعضی از مواد مغذی جذب شده و صفرا مستقیماً از کبد در قسمت اول روده ی کوچک ترشح می شود. تولید مداوم HCL و نحوه ترشح صفرا در روده کوچک باعث می شود که اسب ها چندین بار در روز وعده های کوچک مصرف کنند.

روده ی بزرگ اسب 60 درصد از کل حجم دستگاه گوارش را تشکیل می دهد. سکیوم حاوی باکتری های فعال مشابه میکروب های شکمبه است. تجزیه سلولز و سایر کربوهیدرات ها منجر به تولید اسیدهای چرب فرار (VFA) می شود. VFA ها منبع انرژی شبیه به گلوکز و قندهای دیگر هستند.

روده ی کوچک محل جذب اولیه ی آب است و انتهای روده ی بزرگ محل خروج مدفوع. به عنوان مثال ، عدم توانایی در تنظیم مجدد غذا یا گاز ، به این معنی است که همه چیز را باید از طریق قسمت عقب حیوان بیرون کرد. از آنجایی که دستگاه گوارش اسب نمی تواند انقباضات عضلانی زیادی داشته باشد ، آب کافی در مسیر دستگاه گوارش ضروری است. در صورت عدم وجود مایعات کافی، می تواند باعث یوبوست و مشکلات گوارشی شود.

با این حال سرعتی که غذا در دستگاه گوارش حرکت می کند، باعث می شود گیاهخواران غیر نشخوارکننده نسبت به بیشتر نشخوارکنندگان “نگهدارنده آسان” باشند. آنها می توانند حجم بیشتری از خوراک را از طریق سیستم گوارش خود منتقل کرده و مواد مغذی را با سرعت بیشتری استخراج کنند.

محدودیت ها و مزایایی برای دستگاه گوارش اسب وجود دارد. تا زمانی که فرد آناتومی اسب و نحوه طراحی آن برای غذا خوردن را به خاطر بسپارد، می توان کمبودهای طولانی مدت مربوط به تغذیه اسب ها را به حداقل رساند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

امیر متین ماندگاری و شکیرا: قهرمان فینال مسابقات پرش با اسب جام صدران،تور کوچک(ویدئو)

امیر متین ماندگاری و شکیرا: قهرمان فینال مسابقات پرش با اسب جام صدران،تور کوچک اخبار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *