خانه / اخبار سوارکاری / دستگاه گردش خون اسب – قسمت سوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

دستگاه گردش خون اسب – قسمت سوم

دستگاه گردش خون اسب – قسمت سوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – دستگاه گردش خون اسب – قسمت سوم

بیش از 30 عامل مختلف در خون اسب شناسایی شده است که هفت مورد از آن ها به طور گسترده ای شناخته شده اند. تنها دو گروه خونی ، Aa و Qa ، هنگام بررسی مناسب برای انتقال خون، در نظر گرفته می شوند.

ارزیابی سیستم قلبی و عروقی می تواند به ما در زمینه ی عملکرد قلب و همچنین در مورد وضعیت هیدراتاسیون اسب اطلاعاتی مفیدی بدهد. برای ارزیابی کامل سیستم قلبی و عروقی باید بیش تر از گرفتن ضربان قلب اطلاعات داشته باشیم.

هر صدای ضربانی باید صاف و بدون صداهای طولانی قبل یا بعد از ضربان باشد. صداهای غیر طبیعی قلب را murmur می نامند و از آنجا که صدای قلب با بسته شدن دریچه ها در ارتباط است، murmur ها بیانگر مشکلات دریچه های قلب هستند.

ضربان قلب به طور معمول در سمت چپ اسب شنیده می شود، اما به دلیل بزرگی قلب اسب، فقط سه از چهار دریچه از این طرف قابل ارزیابی هستند: دریچه های میترال ، آئورت و ریوی. به منظور ارزیابی دریچه tricuspid، باید گوشی خود را در سمت راست قفسه سینه قرار دهید.

دریچه های میترال و آئورت بیشتر در معرض تغییرات دژنراتیو هستند که می توانند منجر به murmur شوند. murmur همچنین می تواند با نقایص مادرزادی قلب مرتبط باشد. برای تشخیص علت ایجاد murmur باید اکوکاردیوگرام (سونوگرافی قلب) انجام شود.

ریتم قلب باید مرتباً منظم باشد، به این معنی که بین هر ضربان قلب فاصله ثابتی وجود دارد و فاصله آن با گذشت زمان تغییر نمی کند. اگر تغییری در ریتم قلب وجود داشته باشد، به عنوان آریتمی شناخته می شود. شایع ترین آریتمی در اسب، فیبریلاسیون دهلیزی است.
مکان دیگری که می توان ضربان قلب را ارزیابی کرد در شریان فک است . در اینجا نه تنها نبض را می توانید زیر انگشتان خود حس کنید بلکه می توانید کیفیت نبض را ارزیابی کنید. یک نبض قوی نشانگر حجم عروق طبیعی است، در حالی که یک نبض ضعیف نشان دهنده افت فشار خون (فشار خون پایین) است.
فشار خون یک اسب به طور متوسط 120/70 است ، شبیه به انسان. بر خلاف انسان ، اسب ها به ندرت دچار فشار خون بالا می شوند (فقط در موارد بیماری شدید کلیوی) .
مرگ ناگهانی در اسب ها غالباً در اثر پارگی در ریشه آئورت ایجاد می شود. اگرچه فشار خون بسیار نادر است ، اما فشار خون در موارد کمبود آب بدن ، قولنج ، خونریزی و سایر بیماریهای مرتبط با سپسیس مشاهده می شود.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

امیر متین ماندگاری و شکیرا: قهرمان فینال مسابقات پرش با اسب جام صدران،تور کوچک(ویدئو)

امیر متین ماندگاری و شکیرا: قهرمان فینال مسابقات پرش با اسب جام صدران،تور کوچک اخبار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *