خانه / اخبار سوارکاری / دستگاه گردش خون اسب – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

دستگاه گردش خون اسب – قسمت دوم

دستگاه گردش خون اسب – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – دستگاه گردش خون اسب – قسمت دوم

اسب های بزرگسال ضربان قلبشان در حالت استراحت بین 28 تا 44 بار در دقیقه است. این میزان با افزایش سطح ورزش به طور پیوسته افزایش می یابد و به طور میانگین در هنگام راه رفتن 80 بار در دقیقه ، 130 بار در دقیقه در هنگام یورتمه، 180 دور در دقیقه وقتی گامی شبیه به چهار نعل دارند و در حالی که چهار نعل می روند 240 دور در دقیقه است.

ضربان قلب همچنین می تواند با اضطراب، درد ، کم آبی ، کم خونی و تب افزایش یابد. ضربان قلبی که می شنوید صدای بستن دریچه ها است. ارگان دوم که با سیستم گردش خون درگیر است طحال است. طحال در قسمت چپ اسب در مقابل دیواره بدن قرار دارد، با خارج کردن گلبول های سفید و قرمز آسیب دیده یا بیمار از گردش خون نقش مهمی در سیستم ایمنی اسب بازی می کند. این مشارکت در سیستم قلبی و عروقی است که به اسب ها کمک می کند تا ورزشکاران فوق العاده ای باشند.

هنگامی که یک اسب استراحت می کند، طحال نیز استراحت کرده و به بزرگترین اندازه ی خودش می رسد. در این حالت، 30 لیتر خون تخمین زده می شود که به آرامی در طحال حرکت می کند و دوباره وارد گردش خون می شود.

تحت تأثیر استرس و هیجان (در یک مسابقه به طور مثال) طحال منقبض می شود، و تا 25 لیتر از خون ذخیره شده را درون رگ ها تزریق می کند و به این طریق اکسیژن رسانی بیشتر می شود. این اتفاق می تواند تقریباً ظرفیت حمل اکسیژن جریان خون را دو برابر کرده و قابلیت های هوازی و کارایی ورزشی اسب را در عرض چند ثانیه بهبود بخشد.

در داخل رگ های خون بسیاری از عوامل وجود دارند. RBC ها باعث انتقال اکسیژن و دی اکسید کربن در بافت می شوند. گلبول های سفید سلول های پیاده نظام ارتش سیستم ایمنی هستند که باکتری ها ، ویروس ها و سایر مهاجمین بیماری زا را مورد حمله قرار می دهند.
پلاکت ها سلول های تخصصی هستند که در ایجاد لخته در جایی که صدمه ای در رگ خونی وجود دارد، مانند پارگی ، کمک می کنند. این سلول ها قبل از انتشار در مغز استخوان تولید می شوند. تمام این سلول ها در پلاسما ، محلول زرد رنگ، پروتئین ، الکترولیت ، فاکتورهای لخته شدن و هورمون ها به حالت معلق در می آیند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

لادن امیر ماهانی و دونات هزیتیت: نائب قهرمان رده مالکین جام صدران (ویدئو)

لادن امیر ماهانی و دونات هزیتیت: نائب قهرمان رده مالکین جام صدران اخبار سوار کاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *