خانه / اخبار سوارکاری / درباره ی اسب ها بیشتر بدانیم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

درباره ی اسب ها بیشتر بدانیم

درباره ی اسب ها بیشتر بدانیم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – درباره ی اسب ها بیشتر بدانیم

اسب ها حیوانات باشکوه و زیبایی هستند و به همان اندازه قدرتمند نیز هستند. اسب ها تقریباً در هر کشوری در سراسر دنیا و هر قاره ای به جز قطب جنوب یافت می شوند.

اهلی سازی اسب ها باعث ایجاد تنوع گسترده ای در خصوصیات نژادهای اسب شده است. امروزه بیش از 300 نژاد اسب در جهان وجود دارد که برای کاربردهای مختلف پرورش یافته اند.

متوسط ​​طول عمر اسب اهلی 25 تا 30 سال است. به طور غیرمعمول، چند حیوان در 40 سالگی و گاهی اوقات فراتر از آن زنده مانده اند. قدیمی ترین رکورد متعلق به اسبی به نام “Old Billy” بود، اسبی در قرن نوزدهم که تا 62 سالگی زندگی کرد.

جثه ی اسب می تواند بسته به نژاد و کاربرد مورد نظر متفاوت باشد، اما حدودا از 55 تا 1000 کیلوگرم (120 تا 2200 پوند) از نظر وزن و 76 تا 183 سانتی متر (30 تا 72 از نظر قد) هستند.

اسب های ظریف (به عنوان مثال Akhal Teke) تا بزرگ و عضلانی (به عنوان مثال Ardenner) برخی برای سرعت، برخی برای قدرت، برخی برای چابکی و برخی برای استقامت پرورش یافته اند. اما بیشتر آنها ترکیبی از این خصوصیات را دارند.

اسب ها حیوانات گله ای بسیار اجتماعی هستند و ترجیح می دهند در یک گروه زندگی کنند. همچنین یک سلسله مراتب خطی در هر گله وجود دارد.

بسیاری از مردم فکر می کنند اسب ها کور رنگ هستند و فقط در سایه های خاکستری را مشاهده می کنند. این موضوع درست نیست. اسب ها رنگ را می بینند، اما ممکن است آن را به وضوح مثل ما نبینند. این بدان دلیل است که آنها فقط می توانند دو طیف از سه طول موج قابل مشاهده در طیف نور را ببینند. این تا حدی شبیه نوع افرادی است که کور رنگ هستند. بنابراین اسب شما رنگ قرمز را نمی بیند، اما آنها می توانند آبی و سبز را ببینند. بنابراین سیب قرمز دوست داشتنی یا هویج نارنجی درخشانی که به عنوان خوراکی به آن ها می دهید ممکن است در واقع برای اسب شما قهوه ای یا مایل به سبز باشد.

اسب ها بزرگترین چشم را در بین پستانداران خشکی دارند. اسبها با استفاده از هر دو چشم تقریباً 350 درجه می بینند و اسب تقریباً “کره دید” کاملی در اطراف بدن خود دارد که فقط دارای چند “نقطه کور” کوچک است.

در حالی که انسان ها فقط 3 عضله گوش دارند، اسب ها 10 عضله دارند. این بدان معنی است که آنها می توانند گوش های خود را 180 درجه حرکت دهند و می توانند منطقه خاصی را برای گوش دادن مجزا کنند.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خوشحالی در اسب ها

خوشحالی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خوشحالی در اسب ها از کجا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *