خانه / اخبار سوارکاری / خطرات پنهان نگهداری از اسب ها – قسمت سوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خطرات پنهان نگهداری از اسب ها – قسمت سوم

خطرات پنهان نگهداری از اسب ها – قسمت سوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خطرات پنهان نگهداری از اسب ها – قسمت سوم

8. ذخیره ی غله ی بدون محافظت

خطر: موش تنها موجودی نیست که به دنبال دسترسی آسان به غلات است. خوراک ذخیره شده در جایی که اسب به راحتی می تواند به آن برسد انگیزه ی بزرگی برای فرار است. مکان و ظروف مناسب را برای نگهداری غلات در نظر بگیرید، دسترسی آسان اسب به غلات خود موجب کولیک یا لامینیت نیز می شود.
راه حل: امن ترین مکان برای ذخیره ی غلات، اتاقی است که درب آن ایمن است و همه به خاطر می سپارند که باید آن را بسته نگه دارند. یک اصطبل خالی با درب مطمئن نیز گزینه ی خوبی است. با قرار دادن غلات در ظروف با درب محکم بسته شده، می توانید از یک محافظ اضافی کمک بگیرید. سطل هایی با قفل کننده فلیپ آپ گزینه ی محبوب و ارزان قیمتی است.

9. ماشین آلات پارک شده

خطر: تراکتور، ماشین شخم زنی، کود پخش کن و سایر ماشین آلات کشاورزی می توانند اسب های کنجکاو که اجازه دسترسی مستقیم به آنها را دارند در خطر قابل توجهی قرار دهند. یک اسب وحشت زده که می دود می تواند نیمی از سمش را در برخورد با ماشین شخم زنی در معرض برش قرار دهد. تجهیزات مزرعه که در گوشه ای نگه داشته شده اند برای کودکان و حتی برخی از بزرگسالان نیز ممکن است خطرناک باشد.
راه حل: کلیه ماشین آلات مزرعه را در سوله با درب قفل شونده نگهداری کنید. حداقل، آنرا در محوطه ی دیگری نگهداری کنید تا اسب ها و سایرین دسترسی نداشته باشند. 

10. زباله های زمین خود را دور بریزید

خطر: همسایگان با نیت خیر و احساس کمک به اسب ممکن است بقایای پاکسازی چمن حیاط خود را ، همراه با گیاهان سمی مانند سرخدار و افرای قرمز ، به عنوان یک “میان وعده” برای اسب ها در ملک شما بریزند. اگر مراتع شما بزرگ باشد یا گوشه های پنهانی داشته باشد ، ممکن است تا زمانی که اسب مسموم نشود یا بمیرد ، ندانید چه اتفاقی افتاده است.

راه حل: به همسایگان خود به روشی دوستانه اطلاع دهید که گیاهان و همچنین چمن های اصلاح شده ی حیاط آن ها می توانند اسب ها را مسموم یا مریض کنند. نیازی نیست که به آن ها لیست بدهید، فقط از آنها بخواهید که هرگز به اسبهای شما غذا ندهند و هیچ ضایعاتی را در ملک شما قرار ندهند. برای جلوگیری از تخلیه ی زباله توسط رانندگان، هر کجا که ملکتان با جاده ی عمومی هم مرز است ، می توانید تابلویی با این مضمون نصب کنید: “احتیاط: اسب ها می توانند توسط زباله ها کشته شوند. لطفاً آشغال نریزید” .

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *