خانه / اخبار سوارکاری / خطرات دارویی برای اسب ها – قسمت دوم
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خطرات دارویی برای اسب ها – قسمت دوم

خطرات دارویی برای اسب ها – قسمت دوم

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خطرات دارویی برای اسب ها – قسمت دوم

آرام بخش ها

آرامش بخش ها و مکمل های مورد نظر برای آرام کردن یک اسب بسیار زیاد هستند و مواردی را شامل می شود که می توانید بصورت آنلاین یا در فروشگاه تجهیزات اسب خریداری کنید. به عنوان مثال، Acepromazine ، معروف به “Ace” معمولاً به عنوان یک آرامبخش مورد استفاده قرار می گیرد تا اسب را با تاثیر بر سیستم عصبی مرکزی آرام نگه دارد. این دارو به صورت تزریق یا به صورت گرانول موجود است. در صورت استفاده ی نادرست از این دارو می تواند خطر آسیب یا بیماری برای اسب را به همراه داشته باشد. عوارض آن متوجه دستگاه تناسلی اسب می شود.

از آنجا که سیستم بدنی هر اسب متفاوت است و مقدار مناسب آن باید بر اساس وزن اسب و سایر تأثیرات محاسبه شود اهمیت داشتن یک دامپزشک برای نظارت بر هر نوع استفاده از آرامش بخش مهم است. همچنین مهم است که دامپزشک درباره مصرف هرگونه داروی Acepromazine که اسب استفاده می کند اطلاع داشته باشد، زیرا این امر می تواند بر نتیجه مراحل دامپزشکی مانند دندانپزشکی که به آرام بخش نیاز دارد، تأثیر بگذارد.

ترکیب دارویی

از ترکیب کردن چند دارو با هم بپزهیزید. استفاده از داروها با دوزهای مختلف می تواند خطرناک باشد. همچنین ممکن است تاثیر دارویی بر داروی دیگر مطلوب نباشد.

داروهای ترکیبی و خطرات مرتبط با آنها در سال 2009 با مرگ و میر بالای 21 پونی در مسابقات قهرمانی چوگان در ایالات متحده در ولینگتون، فلوریدا همراه بود. این اتفاق به دلیل تزریق اشتباه ویتامین به اسب ها اتفاق افتاد.

از آن جا که این روند با توجه به کیفیت، ایمنی و کارآیی تنظیم نشده است، می تواند خطراتی را ایجاد کند.

صاحبان اسب باید از واکنش های مکرر نسبت به داروها در اسب های خود آگاه باشند و هم اثرات کوتاه مدت و هم بلند مدت را قبل از استفاده در نظر بگیرند. توجه به حال جسمی اسب نه تنها برای حال، بلکه برای آینده ی آن نیز ضروری است.
با توجه به مصرف داروها مهم است که:

با راهنمایی دامپزشک این کار انجام شود،
برای دستیابی به نتایج مطلوب از کمترین مقدار ممکن استفاده شود
دوز صحیح را بر اساس وزن بدن اسب خود با استفاده از نوار وزن محاسبه کنید
در طول دوره ی درمان، اسب خود را از نزدیک کنترل کنید

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *