خانه / اخبار سوارکاری / تغذیه کره اسبی که از شیر مادر محروم است
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

تغذیه کره اسبی که از شیر مادر محروم است

تغذیه کره اسبی که از شیر مادر محروم است

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – تغذیه کره اسبی که از شیر مادر محروم است

شاید برای شما سوال شده باشد که تغذیه ی کره اسبی که از شیر مادر محروم است، چگونه باید صورت گیرد؟ با استفاده از جایگزین های مناسب برای شیر مادیان، خوراک مکمل و مدیریت خوب، سرعت رشد و سلامت کره اسب بدون مادر می تواند معادل کره ای باشد که از مادرش تغذیه می کند.

شیر گاو و بز، می توانند جایگزین شیر مادیان شوند. در صورت تغذیه با شیر گاو، لازم است تنظیماتی انجام شود تا محتوای چربی کاهش یابد و مقدار قند افزایش یابد، بنابراین شبیه شیر مادیان می شود. کره ها می توانند شیر بز را بدون تغییر مصرف کنند. جایگزین های تجاری با کیفیت خوب که برای کره ها تهیه شده اند نیز در دسترس هستند. در صورت تغذیه صحیح ، تحقیقات نشان داده است که اختلالات گوارشی بیشتر از مواردی نیست که کره از مادر خود تغذیه می کند.

آغوز دارای مقدار بالایی ایمونوگلوبولین است و کره ای که از آغوز محروم است، احتمال بیشتری دارد که به عفونت خونی، اسهال، omphalophlebitis و بیماری مفصلی دچار شود. در هر شش ساعت 250 میلی لیتر آغوز باید به کره داده شود. جذب آغوز در 24 ساعت پس از تولد متوقف می شود.

تغذیه کره اسب بوسیله ی شیر هر 1تا 2 ساعت یکبار، یعنی 16 خوراک در روز برای هفته اول زندگی توصیه شده است. این می تواند به تدریج و در 2 هفتگی به 4 خوراک در روز کاهش یابد. کره های با وزن 50-40 کیلوگرم در هنگام تولد به 14 لیتر در روز نیاز دارند که با محروم شدن از شیر مادر به 18تا 20 لیتر افزایش می یابد. پس از 3-4 هفته، روزانه در مجموع 3 خوراک مورد نیاز است. اگر شیر بیش از حد به کره داده شود، ممکن است اسهال و کولیک رخ دهد.

تنظیم سطح پروتئین و آمینو اسید ها نیز در تغذیه ی اسب مهم است.

Mitavite Breeda خوراکی ایده آل برای کره های یتیم است. این ماده از سطح پروتئین و انرژی بالایی برخوردار است و می تواند برای سهولت در جویدن کره ها مرطوب شود.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *