خانه / اخبار سوارکاری / تاریخچه ی چوگان
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

تاریخچه ی چوگان

تاریخچه ی چوگان

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – تاریخچه ی چوگان

اولین آثار به جا مانده ی تاریخی از بازی چوگان (یا همان Pulu) مربوط به ابتدای 3000 سال قبل از میلاد در شمال هند است. نتایج ثبت شده ی بعدی مربوط به 500 سال قبل از میلاد است و نشان می دهد که این بازی در پارس (ایران امروزی) انجام می شده است. هدف اولیه ی این ورزش نیز مانند شطرنج کمک به سربازان برای تقویت مهارت های خود برای جنگ بود. بازی چوگان از ایران در قرون وسطی به امپراتوری بیزانس و چین گسترش یافت.

شعری که بر روی یک لوح سنگی در کنار زمین چوگان در جنوب جاده ی ابریشم از چین به غرب نقش بسته است، خلاصه ای از تاریخ کهن قدیمی ترین ورزش سازمان یافته در جهان است. چوگان واقعاً بازی پادشاهان بوده، اگرچه منشأ دقیق چوگان مبهم و غیر مستند است، اما شواهد زیادی در مورد جایگاه سلطنتی بازی در تاریخ آسیا وجود دارد. هیچ کس نمی داند که پس از اهلی شدن اسب توسط قبایل آسیای میانه، چوب برای اولین بار از کجا یا چه زمانی با توپ ادغام شد، اما به نظر می رسد با گسترش استفاده از سواره نظام در سراسر آسیای صغیر، چین و شبه قاره هند، این بازی نیز به صورت پراکنده انجام شده باشد. همانطور که سواره نظام در این قسمت از جهان حرکت می کردند و فتح می کردند، چوگان به عنوان نجیب ترین تفریحات توسط پادشاهان و امپراطورها، شاهان و سلاطین، خانها و خلفای پارس باستان، اعراب، مغولان و چینی ها پذیرفته شد. از حاکمان بزرگ و سواران واقعی و افسانه ای آن زمان ها انتظار می رفت که جنگجویانی شجاع ، شکارچیان ماهر و بازیکنان چوگان با استعدادی باشند.

همانطور که می دانیم چوگان امروزی در اواسط قرن نوزدهم میلادی توسط افسران ارتش انگلیس به انگلیس آورده شد. در سال 1875 اولین مسابقه ی رسمی چوگان در آرژانتین برگزار شد، جایی که بازی توسط مهندسان و گله داران انگلیسی و ایرلندی انجام شده بود.

چوگان ارتشی به دنبال مکانیزه شدن ارتش انگلیس و به وقوع پیوستن جنگ جهانی دوم کاهش یافت. با این وجود در بیست سال گذشته ورزش چوگان به طور کلی و Army Polo به طور خاص شاهد رنسانس بوده است زیرا این ورزش به یک باشگاه تبدیل شده و در حالی که شما بازی می کنید باید پول پرداخت می کنید.

امروزه این بازی در بیش از 80 کشور در سراسر جهان انجام می شود اما بدون شک کشور آرژانتین در زمینه ی ورزش چوگان برجسته است.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *