خانه / اخبار سوارکاری / تاریخچه ی سوارکاری – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

تاریخچه ی سوارکاری – قسمت اول

تاریخچه ی سوارکاری – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – تاریخچه ی سوارکاری – قسمت اول

در آغاز اسب ها حیوانات وحشی بودند. اما روزی که یک انسان برای اولین بار پشت اسب نشست و جهان را از آن ارتفاع رصد کرد، جدول زمانی اسب سواری برای همیشه تغییر کرد. انسان ها و اسب ها دارای سابقه ای طولانی و مرتبط با یکدیگر هستند، با این حال هیچ کس واقعاً مطمئن نیست که اسب ها در چه زمانی و در کجا اهلی شده و سوار شده اند.

تاریخچه اسب به 50 میلیون سال پیش و به یک حیوان کوچک به نام Hyracotherium برمی گردد که در آمریکای شمالی زندگی می کرد. اسب ها در اواخر عصر یخبندان از قاره آمریکا به آسیا عبور کردند و در نهایت در اروپا گسترش یافتند. تمام اجداد اسبها حدود 10 هزار سال پیش از قاره آمریکا ناپدید شدند. فسیل Eohippus که اولین اسب نامیده می شود، آن را علف خواری کوچکتر از سگ نشان می دهد.

Eohippus در درجه اول در آمریکای شمالی زندگی می کرد اما تقریباً 9000 سال پیش به دلایلی که همچنان یک راز است، از این قاره کاملا ناپدید شد. اسب ها تا قرن پانزدهم میلادی به آمریکای شمالی برنگشتند. می دانیم که اولین اسب ها انگشت داشتند، نه سم و هیچ شباهتی به اسب های امروز نداشتند. آنها بسیار کوچکتر بودند و برگ می خوردند.

تغییر زیستگاه از باتلاق ها به دشت های خشک باعث تکامل اسب از موجودی با انگشتان متعدد به موجودی با یک سم شد. Pliohippus به عنوان نمونه اولیه ای برای اسب مدرن، Equus به حساب می آید.

تاریخچه اسب سواری معمولاً حدود پنج قرن یا تقریباً قبل از ظهور سواره نظام در ارتش های خاورمیانه در حدود 1000 سال قبل از میلاد به آسیای میانه برمی گردد. اما شواهد جدید مبنی بر سایش دندان در اسب ماقبل تاریخ نشان می دهد که سواری بسیار زودتر آغاز شده است.

مردم ماقبل تاریخ 6000 سال پیش شروع به اهلی کردن اسبها در عصر مس کردند. اهلی سازی اسب نشانه نوآوری عمده ای در حمل و نقل و ارتباطات است.

قبل از سال 4000 پ.م. اسبها وحشی بودند و در دشتهای وسیع علفزارهای اروپای شرقی و آسیا زندگی می کردند.

این احتمال وجود دارد که انسان ها برای کشیدن گاوآهن و بعداً برای کشیدن وسایل نقلیه چرخ دار از اسب استفاده می کردند ، مانند ارابه ها قبل از اینکه انسان سواری را یاد بگیرد.

اگرچه کشاورزان در زمان های قدیم معمولاً از اسب برای شخم استفاده نمی کردند زیرا آنها معمولاً از گاو استفاده می کردند .

4000 تا 3000 سال قبل از میلاد سن واقعی اهلی سازی اسب در نظر گرفته می شود. اعتقاد بر این است که اهلی سازی برای اولین بار در دامنه های شمال دریای سیاه صورت گرفته است. شواهد جنگجویان سوار شده ای که در چین یافت شده این تئوری را پشتیبانی می کند که اسب ها برای اولین بار تقریباً در حدود 4000 سال قبل از میلاد برای سواری استفاده می شدند.

ادامه دارد…

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نشانه هایی از بیماری داخلی در اسب ها

نشانه هایی از بیماری داخلی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – نشانه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *