خانه / مقالات آموزشی و پزشکی / تاریخچه اسب سواری

تاریخچه اسب سواری

تاریخچه اسب سواری

مادیون مرجع اخبار سوارکاری-تاریخچه اسب سواری

تاریخچه اسب سواری موضوعی است که برای بسیاری از افراد، جالب اما مبهم است. همانطور که می دونید، اسب ها از زمان های بسیار قدیم مورد استفاده بودند. اگر بخواهیم زمان دقیقی برای رام کردن اسب ها بگوییم، قادر به اینکار نیستیم زیرا تاریخ رام کردن اسب ها هنوز به درستی مشخص نشده است. اما باستانشناسان با توجه به قدیمی ترین آثار بر جای مانده از پیشینیان، معتقدند که اولین اسب های اهلی به بیش از سه هزاز سال قبل از میلاد بر میگردد. البته باستان شناسان در بعضی نقاط از اروپای شرقی آثاری پیدا کردند که نشان میدهد انسان ها از شیش هزار سال قبل از میلاد سعی داشته اند تا اسب ها را رام کنند.

تاریخچه اسب سواری

اهلی ساختن اسب ها با اینکه دیر تر از حیواناتی همچون سگ و گوسفند و بز اتفاق افتاد ولی رام کردن اسب ها تحولی عظیم در زندگی انسان ها به وجود آورد. اولین استفاده پس از اهلی کردن اسب، جا به جایی بود. انسان ها به کمک اسب ها سریع تر جا به جا می شوند و کارهای خود را به با سرعت و راحتی بیش تری انجام می دادند.با توجه به فسیل های پیدا شده می توان نتیجه گرفت که اسب های آن دوره برای حمل انسان، بسیار کوچک بوده است. به طوری این اسب ها کوچک بودند که بلندی قود قد آنها به بیش از صد و چهل سانتی متر نمیرسیده است.

تاریخچه اسب سواری

نکته ی جالبی وجود دارد و آن این است که برخی از مورخان عقیده دارند که مردم قبل از رام کردن و یادگیری سوار شدن بر اسب، از ارابه استفاده می کردند. باید بدانید که قبل از آنکه اسب توسط انسان رام شود، مردم برای استفاده از ارابه ها خود از حیواناتی همچون گاو یا الاغ وحشی استفاده می کردند و آن ها را به ارابه میبستند.

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

5 نکته برای سوارکاری در ساحل

5 نکته برای سوارکاری در ساحل مادیون مرجع اخبار سوارکاری – 5 نکته برای سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *