خانه / اخبار سوارکاری / بهترین نوع حصار برای چراگاه اسب چیست؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین نوع حصار برای چراگاه اسب چیست؟

بهترین نوع حصار برای چراگاه اسب چیست؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – بهترین نوع حصار برای چراگاه اسب چیست؟

هیچ نوع فنسی برای اسب ها کاملا ایمن و بدون خطر نیست، اما برخی از حصار ها بهتر از بقیه هستند.

حصار چوبی

سنتی ترین نوع حصار، حصارهای چوبی است. چوب سرو معمولا برای این کار استفاده می شود. تخته های دو تا ده اینچی با قطر چهار اینچ بریده می شوند. زمانی این نرده ها آسیب می زنند که خرده خرده شده باشند و یا شکسته باشند. بعضی از اسب ها عادت دارند نرده ها را بجوند و با اینکار به نرده ها آسیب می زنند. حصار چوبی نیازمند بررسی مکرر است تا اگر آسیبی مشاهده شد به سرعت تعمیر شوند.

حصار الکتریکی

حصار الکتریکی یک مانع روانی ایجاد می کند و حیوانات با استهکام یک نرده یا حصار فیزیکی روبه رو نیستند، بلکه یک شک الکتریکی دردناک اما بی ضرر مانع آنها می شود. این انتخاب خوبی برای مناطق کوچک نیست اما ممکن است گزینه ی مقرون به صرفه و مناسبی را برای زمین های بزرگ ایجاد نماید که در آن حصارهای سنتی نمی توانند نصب شوند و یا مدام تعمیر و نگهداری شوند. حصار برقی در بعضی مناطق مجاز نیست، بنابراین قبل از قرار دادن حصار الکتریکی، با شهرداری خود موضوع را بررسی کنید. بسیاری از گزینه ها وجود دارد، از جمله نوار پلی استر، نوار نایلون، قطب های پلاستیکی یا فلزی، و باطری، خورشیدی یا الکتریکی.

حصار برقی ممکن است در مناطقی که بسیار طوفانی و یا برفی است مناسب نباشد، زیرا شرایط باد و یخبندان می تواند موجب خم شدن سیم شود. مناطق به شدت مشجر ممکن است مناسب نباشند زیرا شاخه ها باعث اتصال کوتاه شدن مدار می شوند. این نوع حصار باید به طور منظم بررسی شود تا مطمئن شوید که آن درست کار می کند.

حصار سیمی

استفاده از این نوع حصار به طور کلی مناسب نیست. فاصله ی بین سیم ها باید کم باشد تا اسب نتواند از بین آن عبور کند یا سرش مابین سیم ها گیر کند. سیم هایی با فاصله ی 8 تا 10 اینچ از هم و قابل انبساط چه رسانای الکتریکی باشند چه نه انتخاب خطرناکی به عنوان حصار است.

حصار لوله ای

حصار لوله ای در برخی مناطق که لوله به راحتی قابل دسترس و ارزان می باشد، محبوب است. حصار لوله ای تعمیر و نگهداری کمی می خواهد. لبه های تیز و مقاومت ناکافی دو مشکل اصلی نرده های لوله ای هستند. حصارهای لوله ای ممکن است در شرایط بسیار مرطوب و باتلاقی مناسب نباشند.

در هنگام تصمیم به ساخت حصار، باید شرایط زمین چراگاه، نیازهای اسب و بودجه خود را در نظر بگیرید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

باشگاه سوارکاری شهدا: سیزدهمین رویداد پرش با اسب هیات سوارکاری استان تهران (رده D و E)

باشگاه سوارکاری شهدا: سیزدهمین رویداد پرش با اسب هیات سوارکاری استان تهران (رده D و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *