خانه / مقالات آموزشی و پزشکی / بهترین سن آموزش سوارکاری به کودکان
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین سن آموزش سوارکاری به کودکان

بهترین سن آموزش سوارکاری به کودکان

مادیون مرجع اخبار سوارکاری-بهترین سن آموزش سوارکاری به کودکان

بهترین سن آموزش سوارکاری به کودکان، موضوعی است که ذهن بسیاری از پدر مادران مشتاق به سوارکاری را درگیر خود کرده است. به طور رسمی هیچ قانون مشخصی وجود ندارد که گفته باشد بهترین سن کدام است. اما معمولاً پایین ترین محدودیت سنی برای آموزش سوارکاری، سنین 6-5 سال است. اکثر کودکان در این سن به اندازه کافی قد دارند که بتوانند پاهای خود را به طرفین اسب برسانند. اما باید به این نکته توجه داشت که کودک باید تعادل و هماهنگی لازم را داشته باشد تا بتواند طبق راهنمایی مربی، اسب را هدایت کند.

ناگفته نماند که یک کودک 3 ساله نیز میتواند روی یک اسب در حال حرکت باشد. اما به ندرت کودکی قادر خواهد بود که به طور مستقل سوار بر اسب باشد. سوار شدن بر اسب به طور مستقل نیازمند توانایی‌‌‌‌ های جسمی و روحی است که در کودکان 3 ساله هنوز به طور کامل توسعه نیافته است. در اکثر کودکان 3 ساله این بدان معنا است که کودک نیاز نیاز به یک بزرگسال دارد که در کنار او قدم بزند تا اطمینان حاصل شود. البته مدت زمان رشد همه کودکان یکسان نیست و متغیر است. همین تفاوت باعث شده است تا استثناء هایی وجود داشته باشد.

بهترین سن آموزش سوارکاری به کودکان
بهترین سن آموزش سوارکاری به کودکان

به گفته “کیسی” که یکی از مربیان با تجربه مکزیک است؛ سواری را از سنین خیلی پایین شروع نکنید. زیرا بچه ها از نظر جسمی قادر به مراقبت خود نیستند و اگر یکبار حقیقتاً بترسند آن وقت آمادگی خود را برای آموزش سواری از دست خواهند داد. بهتر است صبر کنید تا به قدر کافی از نظر جسمی قوی و محکم شوند تا بتوانند روی اسب خود کنترل نمایند. در این صورت آنها خیلی سریع و آسانتر یاد خواهند گرقت. به نظر من، سن مناسب شروع یادگیری بین 5 تا 6 سال است.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

5 نکته برای سوارکاری در ساحل

5 نکته برای سوارکاری در ساحل مادیون مرجع اخبار سوارکاری – 5 نکته برای سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *