خانه / اخبار سوارکاری / بارداری و زایمان مادیان
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بارداری و زایمان مادیان

بارداری و زایمان مادیان

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – بارداری و زایمان مادیان

بارداری مادیان

مادیان ها به ندرت در دوران بارداری و در حین زایمان دچار عارضه می شوند. با این حال، خوب است که آماده باشید و بدانید چه چیزی طبیعی است و چه زمانی باید از دامپزشک کمک بگیرید.

زمان زایمان مادیان را بدانید: طول بارداری 340 روز است ، اما ممکن است از 320 تا 374 روز متغیر باشد.

تغذیه: بیشتر مادیان های باردار به هیچ گونه غذای اضافی نیاز ندارند، گرچه این تصمیم کاملاً به شما بستگی دارد. تغذیه ی اسب بوسیله ی ترکیبی از ویتامین و مواد معدنی متعادل در سه ماهه آخر بارداری توصیه می شود.

واکسیناسیون: همه ی مادیان ها باید قبل از تولید مثل کاملاً واکسینه شوند، واکسن اضافی که باید در نظر گرفته شود کزاز است. می توان واکسن های تبخال اسب را در 5 ، 7 و 9 ماهگی تزریق کرد.

انگل زدایی: در مادیان های باردار و شیرده فقط از داروی ضد انگل Ivermectin استفاده کنید.

مکان زایمان مادیان را مشخص کنید. او باید 10 – 14 روز قبل از زایمان به آنجا منتقل شود. این دوره ی تنظیم اجازه می دهد تا آنتی بادی های آن محیط خاص در آغوز ایجاد شده و مادیان شما در این محیط جدید مستقر و راحت باشد. کف باکس را از کاه بپوشانید تا برای قرار گرفتن کره مناسب باشد.

تکامل غده ی پستانی از2تا6 هفته قبل از زایمان اتفاق می افتد. مادیان هایی که برای بار اول زایمان می کنند اغلب ممکن است تا زمان زایمان رشد کمی داشته باشند. برخی از مادیان ها از چند روز تا چند هفته قبل از به دنیا آمدن کره اسب، شیر دارند. اگر این اتفاق در اوایل بارداری رخ داد، لطفا با یک دامپزشک تماس بگیرید زیرا ممکن است ناهنجاری های جنین را نشان دهد.

زایمان مادیان

مرحله 1:

در این مرحله کره به سمت کانال تولد حرکت می کند. در این زمان مادیان بی قرار به نظر می رسد و ممکن است علائمی مانند کولیک، سم کوبیدن، تعریق، دراز کشیدن و برخاستن مکرر را نشان دهد. این مرحله گاهی 2 ساعت طول می کشد، مادیان در صورت احساس تهدید یا مزاحمت ممکن است روند را متوقف کند.

مرحله 2:

شروع مرحله ی 2 با پارگی غشای جفت (کیسه ی آب) همراه است و با تولد کره خاتمه می یابد و تقریباً 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. در طول این مرحله مادیان کره را به طور فعال بیرون می راند و معمولاً در حالت خوابیده انجام می شود، اما می تواند به صورت ایستاده نیز انجام شود.

در طی 10 دقیقه فشار مادیان، دو سم جلوی کره اسب بایدخارج شود، سم ها باید به سمت پایین (کف سم ها به سمت زمین) باشند. اگر فقط یک سم ظاهر شود، سمها به سمت بالا هستند، و اگر بعد از 10 دقیقه هیچ سمی ظاهر نمی شود یا بعد از 10-15 دقیقه پیشرفتی حاصل نمی شود، ممکن است کره در موقعیت نادرستی قرار داشته باشد، بنابراین بلافاصله با دامپزشک تماس بگیرید.
کره با یک پوشش مایل به سفید متولد می شود ، که آن را می توان از سر و بدن جدا کرد و سوراخ های بینی را با حوله تمیز کرد.

مرحله 3:

در طی این مرحله مادیان غشای جفت باقی مانده را دفع می کند. مهم است که این موارد ظرف 3 ساعت پس از زایمان از بدن مادیان خارج شوند، اگر بیش از 4 ساعت ضایعات در رحم باقی بماند، می تواند خطر جدی برای سلامتی مادیان باشد و با دامپزشک باید بدون معطلی تماس گرفت.

مادیان پس از زایمان برای مدتی دراز می کشد اما باید به کره علاقه مند شود و شروع به لیسیدن و خشک کردن او کند. مادیان هایی که برای بار اول کره دار می شوند باید از نظر رفتارهای مادرانه کنترل شوند. اگر مادیان رفتاری غیر معمول داشت تنها زمانیکه فکر می کنید کره در خطر است ، مداخله کنید.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *