خانه / اخبار سوارکاری / انگل استرونگل در اسب ها
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

انگل استرونگل در اسب ها

انگل استرونگل در اسب ها

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – انگل استرونگل در اسب ها

چرخه ی زندگی انگل از برخی جهات متفاوت از سایر موجودات نیست. اکثرا به صورت تخم یا لارو شروع به زندگی می کنند. لارو بالغ می شود، انگل بالغ تخم می گذارد و اینگونه چرخه زندگی شروع می شود. با این حال، انگل های داخلی اکثرا چرخه زندگی خود را در معده و روده اسب می گذرانند.
معمولا تخم ها و یا لارو ها در کود یک اسب آلوده از بدن اسب خارج می شود. یک اسب دیگر با چرا در مرتع ممکن است این لاروها و تخم ها را وارد بدنش کند با ورود به بدن اسب این لاروها شروع به رشد می کنند. در برخی گونه ها لاروها به قسمت های دیگر مانند ریه و کبد میروند و پس از بالغ شدن به روده ها منتقل می شوند. و همینطور این چرخه ادامه دارد.
در این مقاله در مورد انگل استرونگل به صورت تخصصی توضیحاتی خواهیم داد.

استرونگل بزرگ

(کرم های خونی، کرم های قرمز، کرم های پالیزاد)

چرخه زندگی: شروع زندگی به شکل تخم و لاروهایی است که توسط اسب ها از طریق آب آلوده مصرف می شود. لارو در دستگاه گوارش رشد می کند. یک نوع (Strongylus vulgaris یا کرم خونی) به رگ های خونی روده مهاجرت می کند. کل دوره زندگی آنها حدود 6 تا 7 ماه طول می کشد. دو نوع دیگر (Strongylus edentatus و Strongylus equines) به کبد مهاجرت می کنند. کل دوره زندگی آنها حدود 8 تا 11 ماه طول می کشد.

اثرات: آلودگی کرم کبدی می تواند باعث کولیک شدید شود یا حتی کشنده باشد و یا پارگی رگ های خونی که منجر به خونریزی گسترده می شود. نشانه های دیگر عبارتند از کاهش وزن و کم خونی.

استرونگل کوچک 

(cyathostomes، کرم قرمز کوچک)

چرخه زندگی: شبیه به استرونگل بزرگ. به شکل تخم شروع به رشد و گسترش می کنند و به لاروهای عفونی تبدیل می شوند که توسط اسب مصرف می شود و به داخل روده حرکت می کنند. با این حال، به جای مهاجرت به سایر قسمتهای بدن، لاروهای کوچک به دیواره ی روده ی بزرگ می چسبند. در اینجا آنها می توانند برای چند ماه یا چند سال قبل از اینکه شرایط مناسب ایجاد شود،زنده بمانند. 

اثرات: اگر تعداد زیادی از لاروها در یک زمان ظاهر شوند، می توانند باعث مشکلات شدید سلامت، از جمله اسهال، ضعف، عضلات و کولیک شوند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم

بهترین نژاد های اسب برای رشته ی درساژ – قسمت دوم مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *