خانه / اخبار سوارکاری / استفاده از مهمیز (اسپور) در سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

استفاده از مهمیز (اسپور) در سوارکاری

استفاده از مهمیز (اسپور) در سوارکاری

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – استفاده از مهمیز (اسپور) در سوارکاری

مهمیز یکی از نمادهای سوارکاری است. اما آیا واقعا برای سواری احتیاجی به مهمیز داریم؟ شاید بعضی اسب ها را با زخم هایی در دو طرف شکم دیده باشید، این زخمها به وضوح ناشی از استفاده مخرب اسپورها است. در حالیکه خیلی از سوارکار ها از مهمیز استفاده می کنند به نظر بهتر می آید که بدون استفاده از آن سوارکاری کرد.

شاید به ندرت احساس نکنید که به مهمیز نیاز دارید، هر چند کنترل اسب با آن بسیار راحت می شود اما ترجیح داده میشود که از شلاق درساژ در مواقع ضرورت استفاده کرد. راحتترین راه این است که به جای آموزش اسب از وسایل تنبیهی مانند اسپور یا شلاق استفاده کرد اما آیا این درست ترین راه است؟ خیر.

اسپور برای یک سوار باید آخرین راه حل باشد. سوارکاران مبتدی ممکن است با هر تکان دادن پا با مهمیز به بدن اسب زخم بزنند. مهمیز های چرخ دار، دیسک دار، لبه دار و پایه بلند برای مبتدیان مناسب نیستند. شایع ترین نوع اسپور انگلیسی “شاهزاده ولز” است، و این برای هر دو مبتدی انگلیسی و سواران غرب مناسب است. این مهمیز ها دارای سری گرد و کوتاه اند.

مهمیز انگلیسی

مانند استفاده از شلاق استفاده از مهمیز نیز نباید فورا در پاسخ به هر نافرمانی صورت گیرد، اگر اسب به فرمان پای شما پاسخ نمی دهد مهمیز را در یک فشار کوچک و سریع به پهلوی اسب بزنید نه خیلی محکم و طولانی که اسب را آزار دهید. استفاده ی بیش از حد از مهمیز اسب را دچار استرس و ترس می کند. همچنین بعضی اسب ها در صورت استفاده ی بیش از حد ممکن است سوار خود را پرت کنند و یا نسبت به حرکات پای او بی توجه شوند، بنابراین باید خیلی عاقلانه استفاده شود.

اسپور ها هرگز نباید علامتی روی پوست و یا موی اسب باقی بگذارند. این نشان می دهد که اسپورها به درستی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

کارل کوک برنده مسابقات گرند پریکس دو ستاره اسپلیت راک شد

کارل کوک برنده مسابقات گرند پریکس دو ستاره اسپلیت راک شد مادیون مرجع اخبار سوارکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *