خانه / اخبار سوارکاری / استفاده از تردمیل برای اسب ها – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

استفاده از تردمیل برای اسب ها – قسمت اول

استفاده از تردمیل برای اسب ها – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – استفاده از تردمیل برای اسب ها – قسمت اول

تردمیل ها می توانند ابزار خوبی برای کمک به ما در آماده سازی برای فصل مسابقات باشند. با همین منطق تردمیل ها برای اسب ها نیز مفید هستند! همانطور که مشخص است، تردمیل های مخصوص اسب از چندین دهه قبل وجود داشته و ابزاری ارزشمند برای کمک به حفظ سطح تناسب اندام ، بازتوانی و ایجاد یک محیط کنترل شده برای محققان برای مطالعه ی بیشتر درباره ی اسب های در حال حرکت هستند.

مزایای استفاده از تردمیل چیست؟

تردمیل های اسب تقریباً مانند تردمیل های انسانی عمل می کنند اما در مقیاس بسیار بزرگتر. بیست دقیقه با تردمیل کار کردن برابر با یک ساعت پیاده روی معمولی است.

علاوه بر تردمیل های معمولی برای اسب ها تردمیل های داخل آب نیز وجود دارد که بسیار مفید هستند. همچنین می توان به تردمیل ها مقداری شیب داد تا بتوان پیاده روی روی تپه ها را نیز برای اسب ها شبیه سازی کرد.

همچنین می توانید از تردمیل ها برای بررسی شرایط اسب در حال چهار نعل رفتن نیز استفاده کنید. سرعت های متغیر تردمیل این امکان را به شما می دهد.

تردمیل ها می توانند شرایطی امن را برای کار با اسب در روزهای بد آب و هوا فراهم کنند. کمربند بالشتکی برای کاهش ضربه به پاهای آنها نیز طراحی شده است. به علاوه، اسب هایی که به دلیل آسیب دیدگی محدود شده اند، می توانند به تدریج بوسیله ی این تردمیل ها به ورزش برگردانده شوند به جای اینکه در اثر دویدن در مراتع، آسیب دیدگی مجدد پیدا کند.

تردمیل های اسب به عنوان ابزاری تحقیقاتی و دامپزشکی

از تردمیل های بزرگتر و سریع تر اغلب در مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها یا دفاتر دامپزشکی برای ارزیابی سلامت اسب استفاده می شود. این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند زیرا تشخیص برخی از شرایط پزشکی مانند “roaring” ، هنگامی که اسب در هنگام ورزش نفس زیادی می کشد، آسان تر است. علاوه بر این، کارکنان می توانند به راحتی از اسب ها نمونه خون بگیرند، سطح آنزیم بدن آن ها را بررسی کنند و حتی برای دسترسی به شرایط تنفسی از دوربین استفاده کنند.
یکی دیگر از مزایای تردمیل ها، توانایی دیدن اسب در حرکت 360 درجه با سرعت های مختلف است. محققان در این شرایط بهتر قادر به تشخیص مسائل لنگش هستند. تردمیل به دانشجویان دامپزشکی این توانایی را می دهد تا حرکت اسب را کاملا مطالعه کنند تا یاد بگیرند که حرکت “طبیعی” چگونه باید باشد.
اگر در تشخیص مسائل مربوط به سلامت اسب خود مشکلی دارید، می توانید او را به این مراکز ببرید تا با تردمیل ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *