خانه / اخبار سوارکاری / اسب ها چگونه به انسان کمک می کنند؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

اسب ها چگونه به انسان کمک می کنند؟

اسب ها چگونه به انسان کمک می کنند؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – اسب ها چگونه به انسان کمک می کنند؟

اسب ها مزایای بسیاری برای انسان ها دارند از جمله در حوضه ی سلامتی . تعامل با اسب ها امکاناتی را برای یادگیری، کاوش و رشد فراهم می کند. در اینجا برخی از راه هایی وجود دارد که اسب ها می توانند سلامت روحی و جسمی انسان را بهبود بخشند.

اعتماد به نفس

خواه از اسب بترسید یا نه، مسئولیت داشتن اسبی که نزدیک به 500 کیلوگرم وزن دارد احساس قدرت و توانمندی به شما خواهد داد. نگهداری از اسب به شما این امکان را می دهد که با تعدادی از ترس هایتان روبرو شوید و به شما اعتماد به نفس لازم برای غلبه بر موانع زندگی را می دهد.

با افزایش اعتماد به نفس ، سطح عزت نفس شما به طور طبیعی افزایش می یابد و به شما احساس موفقیت بیشتری در هر کاری می دهد.

مهارت های اجتماعی

همانند بسیاری از روابطی که با حیوانات برقرار می کنیم، این امر به ما این امکان را می دهد که مهارت های اجتماعی خود را برای ایجاد روابط بیشتر در زندگی تمرین کنیم. پایه و اساس این روابط بر اساس اعتماد، همدلی، مذاکره، سازش و همکاری مشترک بنا شده است که همه اینها با شروع سوار شدن بر اسب یاد گرفته می شوند. همچنین باعث می شود مهارت های ارتباطی شما با پیشرفت توانایی سواریتان افزایش یابد.

مهارت های بدنی

کار با اسب به برخی از مهارت های بدنی نیاز دارد، که با کمک دیگران  و با اعتماد به نفس بیشتر این مهارت های جسمی می تواند به تدریج پیشرفت کند. اسب سواری از تمام قسمت های بدن و همچنین مغز انسان برای آگاهی ، تعادل و هماهنگی بدن استفاده می کند و به شما این امکان را می دهد که بدن خود را از نظر جسمی و ذهنی آموزش دهید زیرا باید همیشه هوشیار باشید.

توانبخشی

درمان کمکی اسب برای بیماران مبتلا به طیف وسیعی از بیماری ها از فیزیوتراپی گرفته تا مشکلات گفتاری و بهداشت روانی به طور فزاینده ای محبوب است. این جلسات توانبخشی می تواند شامل مواردی به اندازه نوازش دادن اسب باشد زیرا این امر می تواند باعث کاهش سطح استرس، ایجاد یک فضای آرام و کاهش اضطراب شود. در رابطه با توانبخشی جسمی ، حرکت اسب به شدت به مشکلات حرکتی و حسی کمک می کند.

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

خوشحالی در اسب ها

خوشحالی در اسب ها مادیون مرجع اخبار سوارکاری – خوشحالی در اسب ها از کجا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *