خانه / اخبار سوارکاری / آیا می توان یک اسب وحشی را اهلی و رام کرد؟ – قسمت اول
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

آیا می توان یک اسب وحشی را اهلی و رام کرد؟ – قسمت اول

آیا می توان یک اسب وحشی را اهلی و رام کرد؟ – قسمت اول

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – آیا می توان یک اسب وحشی را اهلی و رام کرد؟ – قسمت اول

یک اسب وحشی را می توان با آموزش دقیق رام و اهلی کرد. در صورت آموزش صحیح ، همه ی اسب ها می توانند رام شوند. آموزش مقدماتی را می توان در مدت زمان حدودا یک ماهه توسط یک مربی باتجربه انجام داد و از آن پس سوارکاران با تجربه می توانند اسب را سوار شوند.

همانطور که احتمالاً می دانید خلق و خو و ذهن یک اسب با اسب دیگر متفاوت است. بعضی از اسب ها سریعتر رام می شوند و بعضی دیگر مدت زمان بیشتری طول می کشد تا رام شوند.

یک پیوند ویژه بین اسب وحشی و مربی رام کننده ایجاد می شود و گاهی اوقات اولین سواری ساعتها طول می کشد. اکنون مربی رام کننده قادر خواهد بود تا به اسب آموزش سوارکاری دهد و پاسخ دادن به دستورات پا و صدا را آغاز کند. لازم است لیستی از دستورات اساسی آموزش داده شود تا سوارکاران دیگر نیز بتوانند سوار اسب بشوند.

اسب های وحشی را می توان از طریق یک برنامه خاص 12 ماه آموزش داد و سپس می توان صاحب اسب شد.

اهلی شدن یک اسب وحشی چه مدت طول می کشد؟

یک مربی ماهر می تواند پس از چند ساعت سوار بر اسب وحشی شود. در طی 4-6 هفته بعدی با تمرین روزانه ی شدید، یک اسب می تواند سوارکاری با افراد با تجربه را بیاموزد. برای اینکه کاملاً آموزش دیده و آماده کار با یک مبتدی باشد، باید انتظار چندین ماه آموزش را داشته باشید.

برای اینکه بتوانید اسب وحشی را از ابتدا رام کنید، تمرین زیادی لازم است. چند ساعت اول صرف ایجاد اعتماد و احترام اولیه بین اسب و شخص می شود. اصطلاحاً اسب باید بداند رئیس کیست. آنها به داشتن یک رهبر گله عادت کرده اند و در واقع از کار با یک استاد لذت می برند. اسب ها ذهنیت گله ای دارند که امکان آموزش آن ها را فراهم می کند.

آیا شما مجاز به گرفتن اسب وحشی هستید؟

شما مجاز به صید و نگهداری اسب وحشی نیستید. آنها تحت حمایت ارگان های مربوط در هر کشوری هستند. در عوض، می توانید با آنها تماس بگیرید و بخواهید مسئولیت یک اسب وحشی را  قبول کنید. این در بسیاری از موارد امکان پذیر است.
اگر به طور اتفاقی یک اسب را به شما بدهند، خودتان فرصت آموزش و اهلی کردن آن را خواهید داشت.

این می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد و شما قطعاً پیوند خاصی با اسب خواهید داشت و به مدت 12 ماه فرصت تعلیم و یادگیری با اسب را خواهید یافت.

اما قبل از اینکه بتوانید اسب را آموزش دهید، خودتان به برخی از آموزش های اساسی نیاز دارید. چندین برنامه آموزشی رام کردن اسب وجود دارد که می توانید مهارت های اساسی را از طریق آن ها بیاموزید و سعی کنید با یک اسب وحشی کار کنید. مهم است که بدانید برای اهلی کردن اسب و برقراری یک پیوند خوب با او چه مهارت هایی لازم است.

 

 

 

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60(ویدئو)

نیلز براینسلز و گانسیا د موره: قهرمان فینال مسابقات گرند پریکس سنت تروپز ،رده 1.60 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *