خانه / اخبار سوارکاری / آیا اسب ها گوشت می خورند؟
مادیون مرجع اخبار سوارکاری
مادیون مرجع اخبار سوارکاری

آیا اسب ها گوشت می خورند؟

آیا اسب ها گوشت می خورند؟

مادیون مرجع اخبار سوارکاری – آیا اسب ها گوشت می خورند؟

اسب ها گیاه خوار هستند اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آنها گوشت و ماهی هم می خورند. وقتی ویدئویی از اسبی که در حال خوردن یک مرغ است منتشر می شود، بسیاری از مردم شروع به سؤال می کنند که آیا اسب ها گوشت می خورند یا خیر؟

برای هواداران دو آتیشه کتابی با عنوان اسب های مرگبار، داستانی واقعی و تکان دهنده از گوشت خوردن آنها و اسب های خطرناک در سال 2011 منتشر شد. نویسنده ی این کتاب CuChullaine O’Reilly ادعا می کند که اسب ها می توانند گوشت خوارهای شرور باشند. این کتاب داستان دو اسب به نام های بوکسفالوس و الکساندر را بازگو می کند. گفته می شود که بوکسفال با گوشت خام تغذیه می شود.

همه این ها ممکن است کمی عجیب به نظر برسند اما در ایسلند اسب ها به طور معمول در طول زمستان از ماهی های خشک شده برای پروتئین اضافی تغذیه می شوند. در قطب جنوب، اسبی که از او استفاده می شد با جیره های غذایی از غذای ماهی تغذیه می شد. ژلاتین گوشت گاو و وعده های استخوانی غالباً در محصولاتی با هدف بهبود رشد سم گنجانیده شده اند و اسب های تبتی با مخلوطی از دانه و خون تغذیه می شوند.

به علاوه سوارکاران ممکن است گاهی اسب ها را در حال گاز زدن به یک ساندویچ یا برگر ببینند و یا اینکه حیوانات کوچک را بکشند که البته مورد دوم به غالبا به دلیل از بین بردن حیوانات مزاحم و یا بازی کردن با آن ها است.

اسب ها دارای سیستم گوارشی ظریفی هستند که برای پردازش مواد گیاهی و نه گوشت آماده هستند. باید به خاطر داشته باشید که اسب ها نمی توانند استفراغ کنند و انگل ها و سموم ساخته شده در سیستم گوارش آنها می توانند کشنده باشند. ممکن است گوشت در مقادیر کمی مشکل ساز نباشد اما مقادیر بیشتر می تواند منجر به مشکلات جدی در سلامت شود.

بیشتر گزارش ها درباره اسب هایی که گوشت می خورند شامل اسب هایی است که با گوشت تغذیه می شوند و نه اسب هایی که به دنبال آن هستند. در بسیاری موارد، گوشت و ماهی در غذاهای دیگر پنهان است. در مورد ماهی خشک شده ایسلندی، به خوبی می توان گفت نمکی بودن باعث می شود که اسب ها خوششان بیاید، نه اینکه ماهی دوست دارند. اسب ها ممکن است گوشت و ماهی بخورند اما هیچ مدرکی مبنی بر انتخاب آنها وجود ندارد.

اسب ها برای پردازش گوشت تنظیم نشده اند. آنها دندان های مسطح برای جویدن مواد گیاهی دارند. دستگاه گوارش اسب طولانی است در حالی که برای گوشت باید کوتاه باشد تا غذا را سریع انتقال دهد. کبد اسب به گونه ای طراحی نشده است که بقایای پروتئین گوشت را بیرون بکشد.

در واقع اسب ها می توانند گوشت بخورند، اما این بدان معنی نیست که این گزینه سالم است!

همچنین ببینید

مادیون مرجع اخبار سوارکاری

قلب اسب – قسمت اول

قلب اسب – قسمت اول مادیون مرجع اخبار سوارکاری – قلب اسب – قسمت اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *